Czytaj, chłopaku!

Pod koniec września wszyscy przedstawiciele płci męskiej mają swoje święto. 30 września obchodzony będzie dzień chłopaka. Jaka może będzie idealna książka na prezent z tej okazji?

Zwiększone zainteresowanie

W ostatnim czasie da się zauważyć coraz większe zainteresowanie literaturą. Papierowe książki wracają jak i audiobooki oraz e-booki, przeżywają obecnie swój mały renesans. W autobusach lub parkach wiele osób relaksuje się, czytając różnego typu dzieła.

Najlepsze propozycje 

Jakie publikacje to idealny prezent na dzień chłopaka? Oto moje najciekawsze propozycje

– Nadchodzi III Wojna Światowa –  wydany przez Dom Wydawniczy Rebis spis rozmów Piotra Zychowicza i Jacka Bartosiaka, na temat obecnej sytuacji geopolitycznej na świecie. Sama pozycja została wydana jeszcze w 2021, kiedy nikt nie sądził, że nastąpi inwazja Rosji na Ukrainę, przez wielu uznawana za początek III Wojny Światowej, która ma mieć inny charakter niż dotychczasowe konflikty zbrojne. Dla fanów historii i nie tylko, czyta się szybko i z zapartym tchem!

– 1312, Incognito wśród najbardziej fanatycznych kibiców na świecie – fanów piłki nożnej w Polsce nie brakuje. W końcu to nasz sport narodowy, czy słusznie, czy nie, to inna kwestia. Dla wielu poza oglądaniem spektakli piłkarskich na stadionie, ważny jest także odpowiedni doping. Powyższy reportaż to kapitalne pokazanie przekroju największych grup szalikowców na całym świecie. Dla prawdziwych kibiców – lektura obowiązkowa!

– Dom – napisany przez Piotra Kościelnego kryminał, to jedno z najlepszych tego typu dzieł, napisanych przez polskiego autora w ostatnich latach. Trzyma w napięciu, niczym największe dzieła Agathy Christie czy Stephena Kinga. W małym miasteczku dochodzi do masowych morderstw. Wszystkie osoby, które straciły życie, były w przeszłości pracownikami lub współpracownikami miejscowego domu dziecka. Sprawę bada komisarz Marta Lipowicz, ale odkrycie prawdy, może okazać się niewygodne do najwyżej postawionych osób w miasteczku…

– Wyznanie – oficjalna autobiografia wokalisty Judas Priest – Roba Halforda. Po ostatnim, niesamowitym koncercie grupy na Mystic Festival, można śmiało stwierdzić, że zarówno grupa jak i wokalista są w świetnej formie, a ich fanów jest mnóstwo. W książce, Halford twardo rozprawia się ze swoją przeszłością, opowiadając m.in. o trudnym dzieciństwie i o drodze Judas Priest na sam szczyt heavy metalowego świata. Idealna pozycja na długie, jesienne wieczory!